Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Sleep
Admin
Sleep


Αριθμός μηνυμάτων : 261
Join date : 11/05/2009
Ηλικία : 36

Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09   Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09 I_icon_minitimeΠαρ Νοε 20, 2009 6:26 am



Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09 _biz9510

Οπως παντα αργοπορημενος,για αλλη μια φορα βρεθηκα εξω απο το Αν για το πολυαναμενωμενο post metal / sludge core κλπ κλπ live των Tombs και των Buried Inside.
Eνθουσιασμενος μιας και θα ειχα την ευκαιρια να δω σημαντικες μπαντες της Relapse Records μαζι με το support των δικων μας corαδων Sun Of Nothing.

Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09 _biz8810

Οπως προειπα,λογω καθυστερησης δεν καταφερα να δω το πρωτο support και το μονο που μπορω να μοιραστω ειναι τα σχολια ενος τρελλαμενου που με πετυχε στην πορτα
και απλα μου ειπε οτι οι SON δωσαν ενα απιστευτο live και παρουσιασαν κομματια απο τον νεο τους δισκο ο οποιος αποτι καταλαβα ειχε μεγαλη απηχηση στο κοινο.
Σορρυ παιδια στο επομενο live σας θα ειμαι πρωτος.Promise

Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09 _biz9310

Λιγο αργοτερα την εμφανιση τους εκαναν οι Tombs.Αν και εχω ακουσει υμνους για αυτην την μπαντα η οποια εμενα προσωπικα δεν με τρελλαινε,μπορω να πω οτι αξια ηταν την Πεμπτη
η μπαντα των εντυπωσεων.
Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη ομως.Οι τρεις τυπαδες απο το Brooklyn ηταν πανω στην σκηνη και τιποτα δεν προμηνυε αυτο που θα γινοταν τα επομενα δευτερολεπτα.
Πιστευω οτι κανενας απο τα 100 και ισως περισσοτερα ατομα στο Αν ειχαν συναισθηση.Την αρχη την εκαναν με το κομματι τους Waiting For The Death Note στο οποιο τα ακραια στοιχεια
post-metal,sludgecore και black εκαναν τα αυτια μου να νοιωσουν την πραγματικη απογνωση που σου εβγαζε ο Mike Hill.
Μαζι του βεβαια ηταν και Carson Daniel James και ο τρελλαμενος Andrew Hernandez .Σε ενα σετ πανω των 45 λεπτων το τριο απο την Αμερικη μου εβγαζε ενα ανγχος,μια συνγχυση η οποια με τα μακροσυρτα ριφφς και τα μανιασμενα
κοψιματα στην drums σε εβγαζε μεσα απο την γλυκια μιζερια της μουσικης τους.
Πολυ καλο live και θεωρω οτι ειναι το μεγαλο επομενο ονομα του extreme metal (η πειτε το οπως θελετε) που ειχαμε την ευκαιρια να τους δουμε πριν κανουν το μπαμ.

Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09 _biz9710

Το γνωστο τριπτιχο παλι,μπυρα,τσιγαρο και κανενα κουτσομπολιο και παλι μεσα για το σετ των Buried Inside.
Δυσκολα τα πραγματα τωρα.Οι ΒΙ δεν ειχαν ποτε την τιμητικη τους μεσα μου.Ισως να φταει οτι εγω θα διαλεγα ΙSIS αλλα οσο να ναι ειναι θεωρητικα απο τα μεγαλυτερα ονοματα του τωρα σε αυτο τον χωρο.
Το live δυστυχως δεν μου εδωσε την ευκαιρια να αλλαξω αποψη για την μπαντα καθως αρκετα προβληματα ηχου μεταξυ των οποιων χαμηλη ενταση στα φωνητικα,λαθη του κιθαριστα τα οποια ειχαν ως αποτελεσμα να
ακουγεται χαωδες το σετ τους και θεωρω οτι δεν ηταν κατι παραπανω απο μια μετρια εμφανιση.
Στο μουσικο κομματι,την τιμιτικη του ειχε ο τελευταιος τους δισκος Spoils of Failure και με μια αψογη σκηνικη παρουσια του frontman οι BI προσπαθησαν να ξεπερασουν τα λαθη αλλα δεν τα καταφεραν.
Κριμα για μια μπαντα η οποια θεωρητικα ηρθε στην χωρα μας στα πλαισια του καλυτερου τους δισκου.

Συνοπτικα λοιπον, το live απο αποψη παραγωγης ηταν αναμενομενα πολυ καλο καθως και απο αποψη οργανωσης(timetable κλπ κλπ) με αψογο merch και σωστο στησιμο.
Απο την αλλη εγω το ευχαριστηθηκα διοτι η Tombs επιτελους κερδισαν επαξια την εκτιμηση μου και το cd τους μεσα στο iPod μου.Δυστυχως δεν μπορω να πω και το ιδιο για τους Buried Inside οι οποιοι εστω και χωρις να το θελουν παρεμειναν στασιμοι σε εμενα, και πιστευω οτι δεν ευχαριστησαν το κοινο τους ετσι οπως θα ηθελε.


Δημητρης Παπαζαρκαδας
photos:www.bizarrius.org
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://postrip-community.org
 
Buried Inside,Tombs,Sun Of Nothing @ An Club 12/11/09
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Postrip Community :: Συναυλίες :: Live Reports-
Μετάβαση σε: