Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Zoroaster - Voice Of Saturn

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λυκάων
Newborn
Newborn



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Join date : 14/02/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens

Zoroaster - Voice Of Saturn Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Zoroaster - Voice Of Saturn   Zoroaster - Voice Of Saturn I_icon_minitimeΔευ Μαρ 22, 2010 2:15 pm

Zoroaster - Voice Of Saturn Voice_10

Η ιστορία των Zoroaster ξεκινάει το 2003 στην Ατλάντα των ΗΠΑ, όταν 3 πρώην μέλη των Terminal Doom Explosion (μόλις είχαν διαλυθεί) αποφάσισαν να συνεχίσουν την μουσική τους πορεία. Το 2005 κυκλοφόρησαν τον πρώτο, ομότιτλο δίσκο ενώ 2 χρόνια αργότερα ήρθε στα χέρια μας και η 2η δουλειά τους με τίτλο Dog Magic. Με το Doom δεν τα πάω και πολύ καλά. Γενικότερα δεν είμαι πολύ φαν των πολύ χαμηλών ταχυτήτων. Όταν έπεσε στα χέρια μου το Voice of Saturn που είναι ο 3ος τους δίσκος αρχικά μου έκανε εντύπωση το εξώφυλλο του το οποίο είναι πολύ καλό. Μόλις ξεκίνησα να το ακούω όμως…ε, δεν ήταν και η καλύτερή μου. Κλασσικός, αργόσυρτος, πηχτός, ογκώδης αμερικάνικος ήχος διαιρεμένος σε επτά τραγούδια συνολικής διάρκειας 54 λεπτών.
Σε γενικές γραμμές ο δίσκος δεν είναι άσχημος. Οι Zoroaster φαίνεται πως έχουν μια διάθεση να πειραματιστούν και να παίξουν με τους ήχους σε λογικά πάντα πλαίσια και με μια ‘εκ του ασφαλούς’ προσέγγιση. Δυνατά σημεία του δίσκου το Spirit Molecule και το White Dwarf. Κομμάτια μικρά με έντονες εναλλαγές σε συναίσθημα-μελωδία και ψυχεδελικά σημεία από αυτά που μπαίνουν στο πίσω μέρος του μυαλού και αρχίζουν να το σαπίζουν σιγά-σιγά. Πολύ καλό επίσης και το outro. Ο υπόλοιπος δίσκος δεν είναι άσχημος και σίγουρα οι φαν του Doom και του συγκροτήματος θα βρουν και άλλα σημεία του που θα τους αρέσουν αρκετά ώστε να το αναζητήσουν στα ράφια των δισκοπωλείων.

- Λυκάων -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Zoroaster - Voice Of Saturn
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Postrip Community :: Κυκλοφορίες :: Reviews-
Μετάβαση σε: