Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 My Sleeping Karma - Tri

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λυκάων
Newborn
Newborn



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Join date : 14/02/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens

My Sleeping Karma - Tri Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: My Sleeping Karma - Tri   My Sleeping Karma - Tri I_icon_minitimeΤετ Απρ 28, 2010 3:31 am

My Sleeping Karma - Tri 28215410

Οι My Sleeping Karma είναι ένα ιδιαίτερο group. Ενάμιση χρόνο μετά το πολύ καλό Satya οι Γερμανοί Stoner/Psychedelic Rockers ξαναχτυπούν με τον 3ο τους δίσκο που ακούει στον τίτλο Tri, φιλοδοξώντας να μας πάρουν τα μυαλά. Ίσως ακούγεται υπερβολική η δήλωση αυτή, ειλικρινά όμως δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Όπως είπα και πριν, το προηγούμενο τους μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση και ναι μεν περίμενα τη κυκλοφορία αλλά από την άλλη είχα και την ανησυχία της απογοήτευσης. Anyway…Τα των My Sleeping.Karma(έτσι για την ιστορία) έχουν ως εξής…Ξεκίνησαν 4 άτομα από μια πόλη της Γερμανίας την οποία και δεν μπορώ να γράψω( και copy/paste να κάνω με τόσα σύμφωνα πάλι λάθος θα εμφανιστεί), παίζοντας ένα κράμα παλιομοδίτικου Sabbathικού ροκ με πολλές δόσεις ψυχεδέλειας. Κατά την διάρκεια της πορείας τους κατέληξαν σε 3 μέλη αντί των αρχικών τεσσάρων.
Το Tri λοιπόν είναι γεγονός. Εξώφυλλο εμπνευσμένο από την Ινδική θεολογία, κομμάτια που έχουν για τίτλους ονόματα Θεών και μελωδίες ικανές, να προκαλέσουν ακόμα και δύσκολους ακροατές, σε περιπλανήσεις ανάμεσα σε έντονα κιθαριστικούς διαδρόμους, προς αναζήτηση ψυχεδελικών τοπίων. Από τα εννέα κομμάτια δεν υπάρχει κάποιο που να μη μου αρέσει. Σίγουρα βέβαια υπάρχουν και κάποια που ξεχώρισα όπως πχ το Brahma, το Tamas, το Shiva και το Sarasvati. Η μαγκιά βέβαια των My Sleeping Karma κατά την γνώμη μου είναι πως στο Tri βρήκαν τον ήχο που τους ταιριάζει. Έναν ήχο που ισορροπεί μεταξύ Stoner και 70’s Psychelia και ο οποίος θα ικανοποιήσει τους λάτρεις της καλής μουσικής. Το Tri είναι από τα δισκάκια εκείνα που πρέπει να υπάρχουν σε μια καλή συλλογή. Αν έβαζα βαθμό αυτός θα ήταν 4/5.
- Λυκάων -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
My Sleeping Karma - Tri
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Νεος δισκος My Sleeping Karma την ανοιξη του 2010
» Oι Karma To Burn επεστρεψαν...
» Karma To Burn Live @ An 04.07.09
» Karma To Burn Interview
» Karma To Burn Live @ An Club + 8ball 1/5 - 30/4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Postrip Community :: Κυκλοφορίες :: Reviews-
Μετάβαση σε: