Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Αν ειστε ηδη μελος πατηστε "Συνδεση".
Αν δεν ειστε μελος και θελετε να συμμετασχετε στις συζητησεις του forum,πατηστε "Εγγραφη".
Αν θελετε απλως να παρακολουθησετε τα topics,πατηστε "Να μην εμφανιστει ξανα"
Postrip Community
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Wooden Shjips - Nechayevschina Live @ An CLub 23/4/10

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λυκάων
Newborn
Newborn



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Join date : 14/02/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : Athens

Wooden Shjips - Nechayevschina Live @ An CLub 23/4/10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Wooden Shjips - Nechayevschina Live @ An CLub 23/4/10   Wooden Shjips - Nechayevschina Live @ An CLub 23/4/10 I_icon_minitimeΤετ Απρ 28, 2010 3:34 am


Wooden Shjips - Nechayevschina Live @ An CLub 23/4/10 Slabss10


Eχει πάει 10 η ώρα και μόλις που μπαίνω μέσα στο ΑΝ. Βρίσκω την παρέα μου όπου με ενημερώνουν πως οι Nechayevschina μόλις ξεκίνησαν να παίζουν. Η αλήθεια είναι πως δεν τους είχα ξανακούσει ποτέ ζωντανά και φαντάστηκα πως για να ανοίγουν την συναυλία για μια μπάντα όπως οι Wooden Shjips θα έπρεπε να είναι καλοί. Παίξανε κοντά στην μια ώρα, και κατά τη διάρκεια του προγράμματος τους τα συναισθήματά μου άλλαζαν συνεχώς. Σε γενικές γραμμές δεν είναι άσχημοι. Στοιχεία Stoner συνδυασμένα με ατελείωτες ψυχεδελικές λούπες. Όχι κάτι καινούργιο δηλαδή. Παρόλα αυτά είχαν πάρα πολύ καλές στιγμές τις οποίες κατά την άποψη μου χαλούσε η ατελείωτη διάρκεια κάποιων από τα κομμάτια που έπαιξαν. Το καλό είναι πως επιτέλους έχουμε και μείς ως χώρα(αστείο ήταν αυτό) μια μπάντα που μπορεί να ανοίγει ‘τίμια’ μια τέτοιου είδους συναυλία.
Με το που τελείωσαν ξεκίνησαν να προετοιμάζουν τη σκηνή για τους Wooden Shjips. Γύρω στις 11:10 βγήκαν στην σκηνή. Το ΑΝ ξαφνικά γέμισε. Όχι ότι ήταν άδειο, απλά ο κόσμος ήταν σκόρπιος δεξιά και αριστερά. Οι εν λόγο κύριοι γέμισαν αμέσως τη σκηνή με την παρουσία τους και η αντίδραση του κοινού ήταν άμεση και ζεστή. Το πρώτο πράγμα που μου έκανε τρομερή εντύπωση είναι η απλότητα με την οποία παίζανε, και γέμιζαν τον χώρο με τόσο ταξιδιάρες μελωδίες. Γεμάτοι με groovy ρυθμούς και space ατμόσφαιρα κατάφεραν και έκαναν σχεδόν τους πάντες να κουνιούνται στους ρυθμούς τους για περίπου μιάμιση ώρα. Από σκηνική παρουσία δεν χρειάστηκε να κάνουν και πολλά. Η μουσική τους μιλούσε από μόνη της. Σαν μορφές όμως, ήταν όλοι ένας και ένας. Από όλους ξεχώρισα τον κιθαρίστα, ο οποίος ήταν βγαλμένος από ταινία με τσοπεράδες. Παρόλα αυτά όμως ο τύπος έπαιζε όσο καλά χρειάζονταν για να μας υπνωτίσει όλους. Γενικότερα ήταν μια συναυλία που ξεπέρασε τις προσδοκίες μου. Πέρα από μια συλλογή, δεν είχα ακούσει τίποτε άλλο δικό τους και παρόλα αυτά πέρασα πάρα πολύ καλά. Ελπιδοφόρο φυσικά και το γκρουπ που άνοιξε τη συναυλία αλλά και η προσέλευση του κόσμου.
- Λυκάων -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Wooden Shjips - Nechayevschina Live @ An CLub 23/4/10
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Wooden Shjips Live @ An Club and 8ball 23-24/4/10
» WOODEN SHJIPS (usa), Nechayevschina @ Six D.O.G.S. 23 Aπριλιου
» Faust, Nechayevschina Live @ Kyttaro Club 29/11/09
» Human Asteroid,Sector Illusion,Nechayevschina,Sadhus Live @ An Club 13/09/09
» Sadhus, Nechayevschina, Human Asteroid, Sector Illusion Live Report @ An Club 13-09-09

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Postrip Community :: Συναυλίες :: Live Reports-
Μετάβαση σε: